Loading

ÇİM CEPHE (GRASSIDING)

ÇİM CEPHE

Siding dış cephe kaplama sistemleri; içinde yaşanılan ana yapıların dış cephesini nem, rutubet ve korozyon etkisinden koruyan, ortalama yarım asır boya ve bakım gerektirmeyen, ömür boyu yaşayabilen bir dış cephe kaplama malzemesidir [wpspoiler name=”devamını oku” style=”wpui-dark”] Grassiding ® uygulama sistemi malzeme yapısı ve görüntü olarak sidingten tamamen ayrı bir yapıya sahiptir ve isim benzerliğinin tek sebebi kullanım alanlarının aynı olmasıdır. Grassiding ®, polipropilen malzemeden mamül taban bezinin üzerine dokunan çeşitli sıklık ve gramajdaki sentetik çim halıların 1×10 metre ebatındaki ruloların arkasına bütüm esaslı bir tabaka oluşturularak sıvanması sonucunda mamül haline getirilir. Grassiding ® mamül haline geldikten sonra astar sürülmüş ya da membran yapıştırılmış zemine şalama ile ısıtılarak bütüm tabakası eritilir ve eriyen bütümün alt yüzeye entegrasyonu sonucuna zemine yapışır ve dış cephede diğer siding ve kaplamalara göre farklı ve doğal çime yakın bir görüntü elde etmiş oluruz. Uygulama tekniği bakımından dünyada eşi benzeri olmayan bir yönteme sahip olan Grassiding ®, şalama ile yapıştırılan ilk dekoratif dış cephe kaplama malzemesidir.

Grassiding ® dış cephelerde oluşturduğu farklı görüntüsünün dışında aynı zaman da bir su yalıtım malzemesi olup binamızın ses ve ısı yalıtımına da üniversite raporları ile kanıtlanmış ciddi katkısı vardır.

Asıl görevi olan binaya kattığı estetik görüntünün dışında bir inşaat malzemesi gibi binayı korur ve ömrünü uzatır. Grassiding ® binanın konseptine göre dizayn edilebileceği gibi standart ürün gamıyla da villa cephelerinde, özel otel grassidinginde, kısacası binasının yaşayan bir çim görüntüsüne kavuşturmak isteyen herkesin hizmetindedir.

GRASSIDING TEST RAPORLARI:

Grassiding İstanbul Teknik Üniversitesinde yapılan ürün test raporlarına göre;
  • M²de 750 kg çekme mukameti vardır.
  • % 100 su izolasyonu sağlar.
  • Muadil dış cephe ürünlerine göre % 20 e varan ekstra ısı tasarrufu sağlar.
  • Muadil dış cephe ürünlerine göre % 15 e varan ekstra ses yalıtımı sağlar.
[/wpspoiler]

Uygulama Alanları